Asset Publisher Asset Publisher

Obiekty edukacyjne

1. Ścieżka edukacyjna „Bobrowym Szlakiem” w Nowym Młynie

Ścieżka edukacyjna przedstawia najbardziej skompensowaną wiedzę o przyrodzie, lesie i pracy leśników. . Tablice i opisy edukacyjne skierowane są głównie do dzieci i młodzieży, w czytelny i przystępny sposób obrazując i opisując wiele zjawisk, z którymi można spotkać się w czasie wycieczki do lasu. Zlokalizowane na trasie ścieżki obiekty rekreacyjne stwarzają możliwość aktywnego obcowania z naturą, ucząc jednocześnie zasad korzystania z jej dobrodziejstw.

*/Przed wejściem na ścieżkę prosimy o zapoznanie się z regulaminem korzystania ze ścieżki edukacyjnej - poniżej.

2. Park dendrologiczny w Nowym Młynie.

Spotkamy tu odmiany i gatunki roślin z całego świata zgromadzone w jednym miejscu. Etykietki na roślinach pomagają w ich rozpoznaniu. Ogród o powierzchni ok. 5 ha został podzielony na kilka charakterystycznych części: ogród wodny, ogród skalny, różany, roślin zielnych, bylin, drzew i krzewów.

3.Pomnik przyrody „Dąb Piast.

Perełką ścieżki edukacyjnej jest okazały, ponad 700-letni pomnik przyrody dąb Piast. W cieniu jego rozłożystych konarów znajdziemy miejsce wypoczynku. Jest najstarszym i najpiękniejszym drzewem w naszym regionie. Co roku, o każdej porze odwiedzany jest przez wycieczki i indywidualnych turystów.

4. Punkt edukacyjny na Szkółce Leśnej w Nowym Młynie.

Punkt edukacyjny dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Miejsce, w którym pod opieką leśniczego szkółkarza poznajemy jak wygląda produkcja drzewek i krzewów leśnych. Również wyposażony w wiatę z kominkiem.